Proč nejsem úspěšný v podnikání? Tajemství Janovy cesty

Dovolte mi, abych s vámi sdílel příběh Jana, statečného dobrodruha mezi podnikateli, jehož cesta k úspěchu byla pokryta záhadami. Jan věřil, že jeho služba může změnit životy klientů, ale něco mu bránilo dosáhnout hranice úspěchu, kterou tak toužebně hledal.

Začněme naším příběhem, který se stal uprostřed semináře rodinných konstelacích. Zahájil jsem konstelaci, která měla odhalit tajemství, proč se Janovi nedařilo přesvědčit klienty o hodnotě jeho služby.

Proč nejsem úspěšný v podnikání?

Konstelace: Rozuzlení skrytých nití

Zahájili jsme konstelaci, která měla odhalit tajemství, proč se Janovi nedařilo přesvědčit klienty o hodnotě jeho služby.

  • Klient Jan: Seděl vedle průvodce a pozorně sledující celé dění.

  • Služba: Byla zosobněná jednou z účastnic semináře v podobě zástupné role.

  • Klienti: Postavil jsem 4 zástupce klientů, kteří mohli z Janovy služby těžit.

  • Firma (OSVČ): Symbolizovala Janovu firmu a jeho touhu po úspěchu.

  • Matka (zástupná role): Matka byla představena zástupně, jako by byla přítomná i přesto, že byla fyzicky nepřítomná. Tato postava představovala vztah Jana k matce.

Odhalení podpory a nepodpory

Konstelace odhalila hluboký vztah Jana k matce a to, jakým způsobem ho její nepodpora ovlivňovala. Matka, i když to bylo nepatrné na první pohled, nepodporovala Janovo úsilí být úspěšným podnikatelem. Tato nepodpora byla jako neviditelný stín, který mu bránil dosáhnout plného potenciálu.

V jedná části konstelace od Jana zaznělo: “Mami, já se tak snažím, koukni co jsem dokázal, sleduj, jak pomáhám klientům.” na to mu zástupná role matky odpověděla: “Já tomu nerozumím, myslíš, že to má smysl vůbec dělat?”

Naučení záhadám minulosti

Během sledování konstelace z pohodlí své židle, Jan postupně pochopil několik chyb, kterých se v minulosti dopustil. Chápal, že nesprávná pohnutka a nevyřešené rodinné vzory hrály roli v jeho neúspěchu.

Proč nejsem úspěšný v podnikání?

Je to otázka, která může pronásledovat mnoho podnikatelů. Někdy se podniká z nevhodných důvodů či pohnutky, někdy rodinná historie a záhady minulosti ovlivní cestu k úspěchu. Skryté vzory a dynamiky mohou bránit v dosažení cílů.

Pokud máte pocit, že děláte, co můžete, a přesto se vám nedaří, přijďte na rodinné konstelace. Objevte cesty, jak odstranit skryté překážky a najít svou cestu k úspěchu.

Zkontaktujte nás a získejte nový pohled na vaše podnikání. Buďte připraveni na změny, které vám pomohou dosáhnout víc, než jste si kdy dokázali představit.

(pozn.: jedná se o jednu z reálných konstelací, jména jsou však pozměněna a není definována služba a firma z důvodu ochrany soukromí klientů)

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *